Чим та як утеплити стелю?

  • Чим та як утеплити стелю?

Ми впевнені, що кожного домовласника турбує питання того, як зробити будинок теплим та затишним. Основні втрати тепла відбуваються саме через стелю, тому вкрай важливо подбати про її теплоізоляцію. Підійшовши до цього питання з обізнаністю, ви зможете у декілька разів знизити витрати на опалення та покращити загальний мікроклімат у будинку. Ви назавжди забудете про протяги та постійне відчуття вогкості. Пам’ятайте, що правильно облаштована стеля – запорука затишку взимку та прохолоди у літній період!

Є кілька способів утеплити стелю

  1. з боку горища


  2. під стелею


Простіше та швидше обрати перший варіант, але в умовах, коли доступ на горище закритий, можна утеплювати і з боку кімнати (на попередньо зроблений металевий чи дерев’яний каркас). 

У нашому інтернет магазині ви зможете придбати ефективні та якісні матеріали, такі як:

Переваги утеплення мінеральною ватою

Мінвата – це екологічно безпечний утеплювач з високою ефективністю. Ви можете обрати вату у матах чи у рулонах, залежно від особливостей конструкції стелі. Це досить гнучкий матеріал, який підійде для утеплення складних конструкції різноманітної форми.

Не забувайте, що вкрай важливо захистити вату від вологита накопичення конденсату, бо саме влив вологи призводить до псування утеплювача та втрати його технічних характеристик. Згідно технології укладання, треба обов’язково використовувати покрівельні плівки, паро та гідробар’єр, який ви також зможете придбати у нашому інтернет магазині.

Мінеральну вату вирізняє:

  • абсолютна пожежна безпечність
  • додаткові звукоізоляційні властивості
  • нейтральність до хімічних та біологічних впливів
  • простота монтажу

Переваги утеплення пінопластом чи полістиролом

Використання пінопласту та пінополістиролу оптимально для бетонних монолітних покриттів стелі. Беручи до уваги горючість цього матеріалу, не бажано використовувати його у житлових приміщеннях з дерев’яною основою стелі. Також треба розуміти, що пінопласт не паропроникний та менш екологічний, ніж вата.

Сильні сторони полістирольних утеплювачів:

  • легкість укладання
  • мала вага, що знижує навантаження на конструкції
  • міцність на стиск
  • висока швидкість проведення робіт
  • стійкість до підвищеної вологості
  • доступна ціна

Важливі поради

При облаштуванні теплоізоляційного шару гарно герметизуйте кути та місця стиків матеріалів. Головна задача – створити суцільне ізоляційне покриття.

Заздалегідь підготуйте всі необхідні інструменти, щоб не втрачати дорогоцінний час у процесі монтажу. 

При роботі з мінеральною ватою обов’язково подбайте про захист очей, обличчя, шкіри тіла та органів дихання. Дрібні часточки вати можуть осипатися у процесі монтажу та наносити дискомфорт, або навіть шкоду здоров’ю. Тож вам знадобиться робочий одяг, гумові рукавиці, окуляри, або захисна маска та респіратор. 


Робимо висновки 

Досить важко однозначно сказати, який же утеплювач краще обрати, все залежить від особливостей та призначення приміщення. Проте можна з упевненістю заявити, що утеплювати стелю потрібно обов’язково. Не варто нехтувати власним комфортом та щороку витрачати зайві кошти на оплату опалення. Тим паче, що з простим та зрозумілим робочим процесом впорається навіть новачок!

2021-11-05 09:54:55
0
508

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!